Koncert

 

Dnia 1 sierpnia 2010 roku odbył się V koncert z cyklu „Muzyczne Perły Dawnego Rakowa” zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Rakowskiej we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rakowie i Zespołem Pałacowym w Kurozwękach zatytułowano „Scio cui credidi – wiem, komu uwierzyłem”.

 „Pod kierownictwem artystycznym Aleksandra Tomczyka pięknie zabrzmiały instrumenty z epoki renesansu i baroku, m. in: viole da gamba, wirginał, gemshorny, kornamuz, szałamaja, tamburro militare. Śpiewała obdarzona pięknym sopranem Ada Bujak.

Można było usłyszeć między innymi utwory z „Psalmów Niektórych Króla Dawida, Proroka Bożego […]” pochodzące ze śpiewnika braci polskich, „Kancjonału rakowskiego”, datowanego na rok 1625, które śpiewano podczas uroczystych zgromadzeń chrystiańskiego Zboru Braci Polskich w Rakowie w okresie rozkwitu tutejszej wspólnoty ewangelicznej w latach 1579-1638. Pieśni ariańskie pochodzące z Kancjonału rakowskiego, wydanego w drukarni braci polskich w 1625 w Rakowie dokonali Robert Tomczyk i Henryk Kasperczak.”

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100803/KULTURA02/393497740

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s